טיפול בדיכאון אחרי לידה

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

נשים רבות סובלות מדיכאון אחרי לידה, אבל לא תמיד משתפות ומספרות לסביבה הקרובה. האם שומרת בתוכה את התסכול, הדיכאון, הפחדים והחרדות. דיכאון אחרי לידה הוא בעיה נפשית שמופיעה בנשים רבות, מחקרים מראים על למעלה מ 10% מהיולדות. היא יכולה להופיע בלידה ראשונה אבל כמובן בכל לידה נוספת.

אם את חשה את הסימנים הבאים, חלקים או כולם ייתכן ואת סובלת מדיכאון אחרי לידה: מצב רוח ירוד, שינויים בתיאבון, תוסר הנאה, קשיים בתפקוד היומיומי, תסכול כבד מהטיפול בתינוק ומההנקה, תחושה של היעדר אנרגיה ושינויים בחשיבה (פאסימיות, מחשבות אובססיביות חרדות מוגזמות, וכו’).

דיכאון אחרי לידה מאוד חשוב לאבחן, הטיפול בו יכול להיות טיפול בשיחות אצל עובד סוציאלי שהוא פסיכותרפיסט או פסיכולוג וכן טיפול תרופתי אצל פסיכיאטר. לעתים מומלץ שילוב של שני הטיפולים, אבל מאוד חשוב לאמר שהטיפול יהיה לפי בחירתה של האישה, ללא כפיה. כל אחת תדע מה מתאים לה.

מאוד חשוב לטפל בדיכאון לאחר הלידה כיוון שהוא מתמשך, למעלה מ 3 חודשים, הוא מפריע להתנהלות התקינה ולזמינות של האם לתינוק ובעיקר הוא מפריע לאם, הוא מסב סבל, שניתן להפחית או למנוע לחלוטין.

מומלץ ביותר לאישה החשה בתסמינים של דיכאון לאחר הלידה להיעזר, לא לפחד לפנות לבקש עזרה מקצועית ובעיקר לא להישאר לבד.

גורמי סיכון להתפתחות הדיכאון לאחר הלידה הם: גנטיקה, דיכאון מוקדם טרם הלידה, דיכאון אחרי לידה קודם, לאחר לידה ראשונה, חוסר איזון הורמונלי, חוסר במערכות תמיכה.

אני מזמינה אותך לפנות, לא להישאר לבד! מכון לנפש:

הטיפול בדיכאון אחרי לידה

בשיח הטיפולי נוגעים בכל הקשיים, מחזקים את הדימוי העצמי, מסייעים בהסתגלות לשינויים, מדברים על ההורות והמשמעויות שלו, על הזוגיות, לומדים לבקש עזרה מהסביבה, ולהישען בעת הצורך, לחפש תמיכה, לומדים להעריך את האמהות שלך, ולהקשיב לקול הפנימי שמנחה אותך. לומדים בעיקר להיות סלחנית לעצמך, ולהכיל את התקופה המורכבת והחדשה הזו לאחר הלידה.

במכון לנפש מטפלים מנוסים שיכולים לסייע לך בתקופה זו צרי קשר!

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר:077-6706370

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן