משבר בנישואים

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

בניית קשר זוגי הוא תהליך מתמשך, ואנחנו שואפים שתשרור בו שלווה, אהבה גדולה, כבוד הדדי, ואמפטיה. עם זאת, בקשר זוגי קיימות פנטזיות ותקוות שלא תמיד מתממשות, ונוצרים קונפליקטים אם בשל כוחות פנימיים- תהליכים נפשיים של בני הזוג והקשר עצמו, או בשל גורמים חיצוניים, כמו למשל: לאחר לידת הילד הראשון, או בעת אובדן בתוך המשפחה, או התמודדות עם מחלה. כל אלו יכולים ליצור שינויים באינטימיות, בתקשורת, וריבוי ריבים וויכוחים.

מדוע טיפול זוגי?
מערכות יחסים רבות מעוררות רגשות של תסכול, כאב, צער, חוסר סיפוק ועייפות, בין אם של שני בני הזוג או רק אחד מהם. רגשות אלו מקשים על התפקוד ופוגעים ברווחה האישית של הזוג ובני המשפחה האחרים. זוגות מגיעים לטיפול על מנת לפתור בעיות תקשורת, גם עקב בגידות, בעיות בתפקוד המיני, קונפליקטים אודות חינוך הילדים, וכן עקב אובדן ומצבי חיים מלחיצים. גם זוגות לפני חתונה או בפרק ב’ יגיעו לטיפול במטרה לבדוק את התאמתם וסיכוייהם לחיי נישואים מאושרים.

סוגי הטיפול הזוגי:
הטיפולים יכולים להיות ממוקדים בבעיה אחת או מתפרסים על פני זמן ונושאים נרחבים. מרכז הטיפול הזוגי הוא הקשר הזוגי, כאשר תהליך אישי של כל אחד מבני הזוג הוא רק חלק ממנו. ישנם מטפלים המקבלים את שני בני הזוג יחד לכל המפגשים, ואחרים המקבלים מספר פגישות בניפרד. הטיפולים יכולים להיות קצרי מועד או ארוכי טווח לפי בקשת הזוג.

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר:

גירושין חיוביים – פסיכולוגיה חיובית

מטרות הטיפול הזוגי:
מטרת העל היא שבני הזוג יתפקדו בזוגיות בצורה אופטימלית, עם פחות קונפליקטים, יחוו אינטימיות וקירבה, ישפרו את התקשורת וההבנה אחד לשניה, ויפתחו חברות טובה.  אנשים ששוקלים להתגרש יוכלו להיעזר במטפל זוגי על מנת לבדוק את בשלות ההחלטה, ובמידת הצורך, ינתן ניסיון נוסף לטפל בקונפליקטים ולבדוק אם אכן יש עוד סיכוי לאהבה. במצבים בהם הוחלט על פרידה, יוכל מטפל זוגי ללוות את בני הזוג ומשפחתם בתהליך חיובי יותר, שישמור עליהם ועל הילדים מאסקלציה של מערכות היחסים. זוגות שעברו טראומה כלשהי, כמו למשל אובדן ילד, יוכלו לקבל תמיכה בתהליך האבל המשותף והפרטי של כל אחד מהם.

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר:077-6706370

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן