התמודדות עם אובדן

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

אובדן ושכול יכולים להופיע בכל גיל בחיים, בילדות, בנעורים, בגיל מבוגר, וכמובן בגיל השלישי. האובדן והשכול יהיו בנסיבות שונות, למחלה, לאירוע טראגי כמו תאונת דרכים, למלחמה או למוות בשיבה טובה. כשמאבדים אדם יקר אנחנו עוברים תהליך מורכב וקשה של הסתגלות לחיים בלעדיו, לגעגועים התמידיים, ולצורך לשמר את הזיכרון. השכול נוגע במשפחות רבות בישראל.

מתי כדאי לפנות לתמיכה מקצועית?
הניסיון הקליני מלמד כי כל אדם באשר הוא שעובר שכול ואובדן יכול לפנות לטיפול, כיוון שמדובר בהתמודדות היוצרת שבר עמוק ברצף החיים ודורשת התארגנות מחדש. במצבים בהם יש חרדות קשות ודיכאון עמוק או קל מומלץ כמובן לפנות או להפנות אדם יקר לאיש מקצוע. חוויה של שכול היא מאוד מורכבת, ומאתגרת, לעתים לא מקבלת הכרה של הסביבה, והאנשים החווים אותה מתמודדים עם בדידות וכאב עמוקים.

מהם הסוגים של שכול ואובדן?
לידה שקטה, מוות עקב סרטן או כל מחלה אחרת, מוות כתוצאה מתאונה (דרכים, תאונת עבודה), מוות בצבא, אלמנות, יתמות, אובדנים בשואה, התאבדות, ועוד.

מהי מטרת הטיפול באבל ושכול?
שני תחומים שאנחנו עוסקים בהם בטיפול באבל ושכול הם יכולתו של אדם לחזור לשגרה החיים, לתפקד בעבודה, במשפחה, בבית, בחברה, והתארגנות מחדש לאחר האסון שחווה. תחום נוסף שאנחנו מעבדים ועסוקים בו בטיפול הוא הקשר שנרקם עם האדם שנפטר, זכרונות, הנצחה, עיבוד הקונפליקטים לפני מותו, והקשר שנבנה לאחר מותו. בטיפול מסוג זה ניתנת המון לגיטמציה והכרה לכאב, ולצורך בהמשכיותו של הקשר עם הנפטר.

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר

אפשר לפנות לטיפול במכון לנפש.

במכון לנפש מטפלים מנוסים שיכולים לסייע לך בתקופה זו צרו קשר!
שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר: 077-6706370

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן