התמודדות עם גירושין

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

גירושין הוא אירוע משברי שנובע מקשיים בזוגיות המתמשכים לאורך זמן או בעקבות אירוע קיצוני. משבר אחרי גירושין יוצר שינויים משמעותיים בחיים, משפיע על כל רבדי החיים, על מעגלים שונים בחייו של אדם, ומתנהל במישור המשפטי ובמישור הרגשי. התמודדות עם גירושין היא תהליך אבל, הדורש הסתגלות נפשית ואינו חייב להסתיים בתחושה טראומתית, אלא יכול להוות גם הזדמנות אדירה לצמיחה. אנשים לא תמיד מפעילים שיקול דעת לגבי התהליך ושואלים את עצמם איך להתגרש נכון, אלא נכנסים למאבקים, מתקשים בפרידה מבן הזוג, ומנהלים מלחמות שמערבות את הילדים, המשלמים מחיר כבד בדרך.

מהם גורמי הסיכון לגירושין קשים?
זוגיות במשבר אקוטי או מתמשך מובילה לגירושין לעתים, ומעוררת מצוקה מאוד גבוהה בבני הזוג. רמת המצוקה בתקופת הגירושים מושפעת ממצבו הנפשי של המתגרש, מהילדים וגילם, מהמצב הכלכלי, ומעוצמתו וממשך התנהלותו של ההליך המשפטי.

טיפול פסיכולוגי לגרושים לגרושות

מהם המצבים הרגשיים בזמן הגירושין?
המצב הרגשי הנפוץ ביותר הוא הצפה רגשית, וכן עלייה ברמת החרדה והדיכאון, תחושת אבל, ייאוש, מלנכוליה, אובדן שמחת חיים, אימפולסיביות, חוסר שליטה בכעסים, והסתגרות חברתית. חשוב לציין כי גם זוגות המתגרשים, שחשבו על השאלה איך להתגרש נכון, יחוו כל אחד באופן אינדיווידואלי שלל של רגשות, מעצם השינויים הרבים, הפרידה מבן הזוג, ההתמודדות של הילדים בגירושין, ועוד.

איך מתמודדים עם גירושין?
אנשים שמתגרשים מרגישים בודדים בתהליך, זקוקים לשיחרור הרגשות הרבים שצפים בתקופה זו ומטלטלים את הנפש. במצבים בהם הגירושין הם על רקע של קונפליקט גבוהה, או אלימות וסמים, אנשים זקוקים לייעוץ מקצועי. אנא אל תישארו לבד!!!

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר:

מהם סוגי הטיפול בגירושין?

אנשים יפנו לטיפול בזמן תהליך הגירושין, ולעתים יחוו את המשבר אחרי הגירושין, ואז ירגישו צורך לפנות לאיש מקצוע. סוגי הטיפול בתקופות אלו הם: טיפול פרטני למתגרש, טיפול קבוצתי, טיפול זוגי לזוג המתגרש, טיפול לילד והנער של ההורים הגרושים, טיפול משפחתי.

במכון לנפש מטפלים מנוסים שיכולים לסייע לך בתקופה זו, צרו קשר!
שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר: 077-6706370

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן