התמודדות עם לידה שקטה

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

לידה שקטה היא אירוע קשה ביותר עבור שני בני הזוג, מדובר בידיעה כי העובר סובל מבעיה, אם ממום, ממוטציה גנטית, או עקב מותו בבטן אימו. גורמים אלו מאלצים לעשות הפסקת היריון שבשלביו המתקדמים הופך להיות לידה שקטה. לעתים ההחלטה היא בידי בני הזוג מה שמוסיף מורכבת לתהליך. הלידה נקראת לידה שקטה כיוון שהתינוק אינו בוכה. היא שקטה כי היא לא מדוברת, היא שקטה כי לאחריה יש תקופה קשה של כאב, ואבל, על תינוק שלא נולד, על הורות שלא נבראה.

הפרידה מתינוק שטרם נולד היא פרידה קשה, ועוצמתה היא אדירה והיא מביאה עימה תקופת אבל מורכבת מאוד, אולי עקב הציפייה להמשיך הלאה, ולנסות היריון נוסף, אולי כי התינוק טרם נולד והחוויה של הפרידה היא שונה בין האישה לבין בעלה בפרט, ושאר בני המשפחה בפרט.

חשוב להגיע עד כמה שניתן ללידה עם ידע לגבי התהליך, ולקחת החלטות מראש לגבי האם להחזיק את התינוק, האם לקבור אותו ומה לגבי הנצחתו, וכן לגבי התהליך הרפואי שהולך להתרחש. לאחר לידה שקטה זכאיות אימהות אלו להישאר בחופשת לידה ולקחת את הזמן להתאושש.

יש נשים שיחזרו מיד לחיי שגרה ויהיו נשים שלא יחזרו לחיי שיגרה, שתי הקבוצות יחוו תהליך אבל שילווה לרוב בתחושות של הלם, כאב, תנודות במצב הרוח, לעתים אי שקט כבד ועצבנות יתר, שינויים בתיאבון ובשינה, בכי מרובה, ותחושה שהכל נראה חסר ערך, שהחיים השתנו מהקצה אל הקצה. חלק מהנשים בנוסף, ירגישו בודדות, כי התהליך שלהם הוא עוצמתי וקשה ביותר, לעומת הבעל או בני המשפחה הקרובים.

אני מזמינה אותך לפנות, לא להישאר לבד! חייגו אלינו למכון לנפש:

מיומנה של אישה לאחר לידה שקטה

“החיים השתנו מהקצה אל הקצה, אני שונאת את כולם, אני כועסת על כולם, לא יכולה לראות אישה הרה, או חברה קרובה שילדה, לא הולכת לאירועים משמחים כשלי כלכך עצוב בפנים. עד שלא יהיה לי הריון נוסף, ובסופו אחזיק תינוק, לא ארגיש שלמה… כולם חושבים שאני צריכה להמשיך הלאה, שאני נתקעת, חושבים שהשתגעתי, ולא מבינים את הכאב העמוק, האינסופי, את הבור, את המדרון החלקלק בכל פעם שיש לי תזכורת לאבדן שלי, אם בתאריך של בשורות ההריון, או בתאריך השנתי של הלידה השקטה, או בכל פעם כשאני שוב מקבלת מחזור ומבינה שלא, אני עדיין לא בהריון. אני בודדה, וצועקת לעולם, אבל קולי אינו נשמע, כי לא מדברים על לידה שקטה, זה אירוע קשה מידי כדי להכיל כאב של אישה אחת זועקת לתינוק שהלך לה לעולמים. שום דבר לא יחליף אותו, גם לא תינוק חדש, שיביא רק נחמה אבל גם איזכור ליום הנורא ההוא”.

תמיכה רגשית אחרי לידה שקטה היא חשובה ביותר, וכל אישה באשר היא צריכה לשקול אפשרות לפנות לעזרה ולאנשי מקצוע. גם אם יש משפחה אוהבת ותומכת לעתים הססיבה איננה מכירה בכך שמדובר בתהליך אבל לכל דבר, הדורש המון הכלה, וזמן.

אצלנו במכון לנפש פונות נשים לאחר לידה שקטה, ומקבלות תמיכה וליווי מייד לאחר האירוע הקשה, ועד שהן מרגישות איזושהי הקלה וחזרה לשגרה. בטיפול עוסקים בפרידה מהתינוק, בחווייה הטראומתית של הלידה, בהתמודדות עם הסביבה, בחרדות מהעתיד ומהריון נוסף, במקביל לכמיהה הגדולה לילד. בטיפול מחזקים את הזוגיות, את האמונה בחיים, בגוף ובעצמי.

במכון לנפש מטפלים מנוסים שיכולים לסייע לך בתקופה זו צרי קשר!

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר:077-6706370

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן