טיפול קבוצתי

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

מהו הטיפול הקבוצתי?

טיפול קבוצתי בכלל, טיפול קבוצתי בילדים וטיפול קבוצתי במבוגרים בפרט, נערך בפורום של שניים או יותר משתתפים, המלווים במנחה מקצועי, במטרה לעזור למשתתפים עצמם ואחד לשני. החלק הארי בטיפול של הפרט בתוך הקבוצה נוצר דרך מראות והשלכות שמשתקפות אליו מחברי הקבוצה, דרכן יכול להזדהות, לקבל תובנות ושיקופים המרחיבים את מודעותו, לעתים אף יותר מטיפול פרטני, ובעוצמה גדולה מאוד. טיפול קבוצתי הוא הטיפול המועדף בחלק מהקשיים במעגל החיים, ולעיתים אף הטיפול המתאים יותר מטיפולים אינדיבידואלים, כמו למשל טיפול קבוצתי בחרדה חברתית. קיימות קבוצות סגורות, בהן מספר המשתתפים מוגבל מראש, וקיימות קבוצות רכבת: אליהן מצטרפים ועוזבים לפי הצורך. קיימות קבוצות למספר מפגשים מוגבל, בהן מוגדר מראש מהם ההתחלה, האמצע והסוף. קיימות קבוצות ללא הגדרה של זמן ולפי צורכי המשתתפים. בתוך קבוצה טיפולית בעלת ערך ראשוני התחושה היא כי “כולנו באותה סירה”, כיוון שחברי הקבוצה בדרך כלל הם בעלי מכנה משותף.

מה מקבלים בטיפול קבוצתי?

כלים להתמודדות, פתרון בעיות, ויצירת קשרים משמעותיים. הקבוצה מקדמת שינוי ומעודדת מודעות עצמית. כחלק מתהליך קבוצתי אדם מצליח להבין את עצמו ואת עולמו הפנימי, ומתוך כך את תגובותיו ומניעיו בעולם הבין אישי והחברתי. זוהי דרך יעילה להתמודד עם משברים, עם אירועי חיים מלחיצים, ולא להישאר לבד. קיים גם טיפול קבוצתי בחרדה ודיכאון על מנת לטפל במצבים נפשיים מורכבים.

מהם הקבוצות הטיפוליות שקיימות כיום?

קבוצה של בדידות חברתית, קבוצת תמיכה חרדה ודיכאון, קבוצה ליחסים בין אישיים, קבוצת תמיכה למתמודדים עם מוות ושכול, קבוצות תמיכה למתמודדים עם מחלת הסרטן ובני משפחותיהם, קבוצות תמיכה למתגרשים, קבוצות תמיכה להורים, טיפול קבוצתי במבוגרים, טיפול קבוצתי בילדים, טיפול קבוצתי בחרדה חברתית, ועוד.

הכח שבפנים - קבוצת תמיכה וטיפול לגרושים/גרושות

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן