טיפול משפחתי

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

מהי משפחה?

התא המשפחתי הוא התא שמלווה אותנו כל החיים מרגע לידתנו ועד יום מותנו. קיימות בו דמויות משמעותיות וקשרים בין אישיים שמעצבים את מי שאנחנו ומי שהפכנו להיות. הוא תא שיש בו תקשורת, וחוקים משלו, הוא בעל מבנה ייחודי, שבו הורגלו הנפשות הפעולות לדרכים של פתרון בעיות והתמודדות עם קונפליקטים.

מדוע טיפול משפחתי?

בטיפול המשפחתי רואים את האדם כחלק ממערכת משפחתית כוללת, רחבה יותר. קשיים בתוך המשפחה עלולים לעלות עקב אירוע חיצוני או עקב אירוע פנימי, טראומה, אובדן, גירושין, קשיים בגיל ההתבגרות, מחלה, ועוד. עקב שינויים בתא המשפחתי משפחה כבר אינה נחוות כמקום שלו ובטוח, והיום יום הופכים יותר ויותר לבלתי נסבלים או קשים. להורים לעתים קשה בחינוך הילדים, והילדים מגלים קשיים. לעתים הקושי יכול לצמוח דווקא בתוך אירוע חיובי כמו לידת אח, או שילוב משפחה בפרק ב’, וגם מקרים כאלו דורשים לעתים התערבות מקצועית לתקופת ההסתגלות.

מהי מטרת הטיפול המשפחתי?

מטרת הטיפול המשפחתי היא לשפר את התקשורת בתוך המשפחה ולהעניק כלים להתמודדות במצבים שונים. לסגל דרכי התמודדות ופתרון בעיות אדפטיבי יותר, לתמוך רגשית בנפשות הפועלות בתוך המשפחה במיוחד לאור שינויים שמתרחשים בה לאחד או יותר מחבריה. לשפר את איכות החיים של אחד ושל כולם, להרגיש יותר הרמוניה ולהוריד את רמת המתח ביחסים המשפחתיים.

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן