טיפול זוגי / ייעוץ זוגי

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

מדוע טיפול זוגי/ ייעוץ זוגי?

זוגות מגיעים לטיפול על מנת לפתור בעיות שונות ומגוונות, כמו משבר אמון בזוגיות, זלזול מצד בן או בת הזוג, חוסר תקשורת בין בני הזוג, קינאה בין בני זוג, קונפליקטים וחוסר הסכמה לגבי חינוך הילדים, התעללות רגשית, אלימות מילולית בין בני זוג, בגידה של אחד או שניים מבני הזוג, משבר חיצוני בעקבות מחלה, מוות או משבר אחר. במקרים אחרים זוגות לפני חתונה או זוגות בפרק ב’ יגיעו לטיפול במטרה לבדוק את התאמתם וסיכוייהם לחיי נישואים מאושרים. זוגיות במשבר פוגעת ברווחה הכללית, מעוררת רגשות של תסכול, כאב, צער, חוסר סיפוק ועייפות, המקשים על התפקוד ופוגעים בכל רבדי החיים, האישי, הנפשי, המקצועי והרוחני.

זוגיות במשבר, מה עושים?

זוגיות במשבר דורשת לעתים התערבות מקצועית, ומומלץ לפנות לאיש מקצוע מתאים. הטיפולים יכולים להיות ממוקדים בבעיה אחת ספציפית או להתפרס על פני זמן ונושאים נרחבים יותר. מרכז הטיפול הזוגי הוא הקשר הזוגי, כאשר תהליך אישי של כל אחד מבני הזוג הוא רק חלק ממנו. ישנם מטפלים המקבלים את שני בני הזוג יחד לכל המפגשים, ואחרים המקבלים מספר פגישות בניפרד. הטיפולים יכולים להיות קצרי מועד או ארוכי טווח לפי בקשת הזוג.

מטרות הטיפול הזוגי

מטרת הטיפול הזוגי היא שבני הזוג יתפקדו בזוגיות בצורה אופטימלית, יתקשרו טוב יותר, יתמודדו בצורה מועילה עם חילוקי דעות ביניהם, יחוו אינטימיות וקירבה, ישפרו את התקשורת וההבנה אחד לשניה, יתגברו על משבר האמון, יפתחו חברות טובה וכמובן שתופסק באופן מידי התעללות או אלימות אם ישנה. זוגיות במשבר מעלה לעתים אפשרות של פרידה וגירושין, וזוגות כאלו יוכלו להיעזר במטפלת זוגית על מנת לבדוק את בשלות ההחלטה, ובמידת הרצון, ינתן ניסיון נוסף ותבדק האפשרות איך לשמור על הזוגיות והאם אם אכן יש עוד סיכוי לאהבה. במצבים בהם הוחלט על פרידה, תוכל המטפלת הזוגית גם ללוות את בני הזוג ואת המשפחה בתהליך חיובי יותר, שישמור על מערכות היחסים בתוך המשפחה. זוגות שעברו טראומה כלשהי, כמו למשל אובדן ילד, יוכלו לקבל תמיכה ממטפלת זוגית בתהליך האבל המשותף והפרטי של כל אחד מהם.

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן