טיפול בילדים / טיפול בנוער

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

מהו טיפול בילד ונוער?

טיפול בילדים

ילדים מגלים כוחות ויכולת הסתגלות מדהימה לקשיים, מעברים ושינויים בחיים, גם לאובדנים. עם זאת גם עליהם אירועי חיים משפיעים, ויכולים להפשיע על הרובד האישי, משפחתי, חברתי, נפשי וקוגניטיבי. בהתאם לקשיים של הילד, בהתאם לגילו והתפתחותו, נבנית תוכנית הטיפול. לעיתים יש צורך בהדרכת הורים ולעיתים במפגשי טיפול עם הילד עצמו, וכן מפגשי הורה ילד/ טיפול דיאדי. מטרתו של הטיפול הוא לאפשר לילדים צמיחה גם מתוך הקושי, ומימוש הפוטנציאל המירבי שלהם.

נושאי הטיפול בילדים ובנוער

הפרעות קשב וריכוז, בעיות בויסות רגשי וחושי, בעיות בין האחים, טיפול בהפרעות דיכאון וחרדה, התמודדויות עם משברים, חולי, נכויות, קשיים חברתיים, בעיות התנהגות, ערך עצמי נמוך ועוד.

טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות טומן בחובו אתגרים רבים עבור הנער עצמו ובני המשפחה, והמתבגר עובר שינויים גופניים, נפשיים וחברתיים, המעוררים לעתים קרובות מצוקה נפשית וקשיים רגשיים. קונפליקטים רבים הופכים להיות משמעותיים יותר כמו: תלות-עצמאות, נפרדות-חיבור, אידיוידואליות מול סולידריות, שייכות מול נפרדות ועוד.

מהם הכלים הטיפוליים בילד ובנוער?

הכלי הטיפולי בעיקר בטפול עם ילדים וגם קצת במתבגרים הוא טיפול דרך משחק, וכן שיחה. סביבת הטיפול מאוד ידידותית ומזמינה, והמטפל יוצר אוירה בטוחה לשיח והתפתחות. סוגי הטיפול יכולים להיות: טיפול דינאמי או התנהגותי קוגניטיבי, ומשלב תמיד את מעורבותם של ההורים, כיוון שהטיפול בילד ובנוער לוקח בחשבון את היותו חלק ממערכת יחסים גדולה יותר. הורים שאינם מצליחים לגייס את המתבגר לתהליך הטיפול יוכלו להגיע להדרכת הורים, וכך למצוא דרכים להתמודדות טובה יותר בתקופה מורכבת זו.

סקירת יום העיון בנושא

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר

Call Now Button

איך זה עובד אצלנו?

מתקשרים לשיחת חינם להפניה ומציאת מטפל מתאים

דילוג לתוכן