פסיכולוג נוער – טיפול פסיכולוגי לנוער

טיפולים בפריסה ארצית: חיפה, בנימינה, חדרה, נתניה, תל אביב, רמת השרון, רמת אביב, ירושלים, השפלה

גיל ההתבגרות משפיע על הפרט והמשפחה, הוא טומן בחובו שינויים פיזיולוגיים, קוגניטיביים, מיניים ורגשיים. זהו שלב מאוד מהותי בחייו של כל אדם וחוויותיו ישפיעו על חייו הבוגרים ועל זהותו. בעידן מודרני וטכנולוגי כמו שלנו, בעידן שבריונות יכולה להופיע וירטואלית, ונידוי חברתי במדיות החברתיות, אנחנו עומדים בפתח של תקופת גיל ההתבגרות שהפכה יותר מאתגרת ומורכבת מבעבר. בני נוער חשים מצוקה לא מעט פעמים, ובדידות, קושי לתקשר עם הסביבה הקרובה, וכן מתמודדים כמונו הבוגרים עם משברי חיים (מחלה או מוות של אדם קרוב, אובדן חברים, וכן נכויות). המשימה העיקרית בגיל הזה היא לעבור מתלות לעצמאות ולעשות זאת עד כמה שניתן בבטחה. נערים ונערות רבים מתקשים לשתף ולתקשר את הקשיים והרגשות שלהם.

משפחה במשבר או משפחה חדשה?

טיפול במתבגרים:
מתבגר יגיע לטיפול בעקבות מצוקה שלו או של הסובבים אותו, עקב סיבה חיצונית כמו למשל: אובדן במשפחה, חולי, גירושין, או עקב שינויים נפשיים וקשיים רגשיים סביב קונפליקטים שונים ומעברים מתלות ועצמאות, מול שני ההורים או הורה אחד.

מהם הכלים הטיפוליים בילד ובנוער?
הכלים הטיפולים האפקטיביים בטיפול במתבגרים הם כלים התנהגותיים קוגניטיביים, וכן שיח על תכנים רגשיים. סביבת הטיפול מאוד ידידותית ומזמינה, והמטפל יוצר אוירה בטוחה לשיח והתפתחות. סוגי הטיפול יכולים להיות: טיפול פסיכודינאמי או התנהגותי קוגניטיבי, ומשלב תמיד את מעורבותם של ההורים, כיוון שהטיפול בנוער לוקח בחשבון את היותו חלק ממערכת יחסים גדולה יותר.
הורים שאינם מצליחים לגייס את המתבגר לתהליך הטיפול יוכלו להגיע להדרכת הורים, יקבלו כלים ומיומנויות להתמודדות עם האתגרים שבדרך ויוכלו להחזיר לעצמם את הסמכות ההורית שהתערערה.

שיחת טלפון חינם למנהלת המכון, להתאמת מטפל/ת מתאימים, ולמענה מהיר: 077-6706370
טופס יצירת קשר

מכון לנפש בפריסה ארצית